top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOrtodonta Toruń

Jak najlepiej trzeba dbać o implanty zębowe?


higiena implantów zębów - jak dbać o implanty?

Stomatolog nikomu nie musi wciąż mówić, dlaczego istotna jest pielęgnacja dziąseł i zębów. Natomiast pacjenci, którzy zdecydowali się na wszczepienie implantu zębowego, zwykle zastanawiają się w jaki sposób należy myć je, by utrzymały się w dobrym stanie jak najdłużej.

Implanty stomatologiczne zastępują luki po utracie zębów i są jedną z popularnych i niezwykle wytrzymałych uzupełnień protetycznych. Po właściwie przebytym leczeniu korzeń implantu zrasta się z kością, a zamocowana na nim korona udaje naturalne zęby. O implanty stomatologiczne należy dbać w taki sam sposób, w jaki troszczymy się o prawdziwe zęby. Bazą jest oczywiście codzienne szczotkowanie, chociaż dwa razy w ciągu dnia po jedzeniu, najlepiej miękką szczoteczką. Warto zdecydować się na stosowanie nici dentystycznych oraz płukanek.

I chociaż implanty zębów nie ulegają korozji ani próchnicy, powinno się o nie dbać z dużą uwagą. Zapominanie o potrzebie szczotkowania zębów po posiłkach może spowodować to, że resztki pokarmów zaczną zbierać się w okolicy dziąseł. To może wywołać powstawanie problemów, na skutek których dziąsła zaczną stopniowo osuwały się. W tym przypadku tytanowy korzeń implantu zębowego może się pokazać. Pełnych zaleceń zawsze udziela dentysta. W czasie regularnych wizyt kontrolnych na pewno oceni stan implantów oraz stan zębów. Z tego powodu należy co najmniej 2 razy w ciągu roku odwiedzić gabinet stomatologiczny. Poprawnie pielęgnowany implant zębowy pozostaje w dobrym stanie i służy przez wiele lat.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page